פוסטים אחרונים
ספורט למתבגרים
ספורט למתבגרים

יתרונות הספורט למתבגרים

ספורט נוער מאורגן ומובנה היטב ופעילות גופנית מתמשכת יכולים לספק יתרונות רבים לילדים ולמתבגרים. חוויות חיוביות שספורט ואורח חיים פעיל מביאים ממלאות תפקיד חשוב בחייו של צעיר.

פעילות גופנית טובה לנפש, לגוף ולרוח. ספורט קבוצתי עוזר ללמד מתבגרים אחריות, מסירות, מנהיגות וכישורים אחרים.

ספורטאים רבים מצליחים יותר מבחינה לימודית

עיסוק בספורט דורש הרבה זמן ואנרגיה. אנשים מסוימים עשויים לחשוב שזה יסיח את דעתם של תלמידים-ספורטאים מעבודות בית הספר. עם זאת, ההיפך הוא הנכון. ספורט דורש שינון, חזרה ולמידה – ערכות מיומנויות הרלוונטיות ישירות לעבודה בכיתה. כמו כן, ניתן להעביר לכיתה את מיומנויות הנחישות והצבת מטרות שספורט דורש.

ספורט מלמד עבודת צוות וכישורי פתרון בעיות

המאבק על מטרה משותפת עם קבוצת שחקנים ומאמנים מלמד אותך כיצד לבנות עבודת צוות ולתקשר בצורה יעילה כדי לפתור בעיות. ניסיון זה מועיל כאשר נתקלים בבעיות בעבודה או בבית.

יתרונות בריאותיים גופניים של ספורט

ברור שספורט יכול לעזור לך להגיע ליעדי הכושר שלך ולשמור על משקל בריא. עם זאת, הם גם מעודדים קבלת החלטות בריאה כמו לא לעשן ולא לשתות. לספורט יש גם יתרונות בריאותיים נסתרים כמו הפחתת הסיכוי לאוסטאופורוזיס או סרטן השד בשלב מאוחר יותר בחיים.

ספורט מגביר את ההערכה העצמית

לראות את העבודה הקשה שלך משתלמת והשגת המטרות שלך מפתחת ביטחון עצמי. השגת יעד ספורט או כושר מעודד אותך להשיג מטרות אחרות שהצבת. זהו תהליך למידה מתגמל ומרגש.

הפחת לחץ ומתח בספורט

פעילות גופנית היא דרך טבעית להשתחרר ולהרפות מתח. אתה יכול גם להכיר חברים חדשים שיכולים להיות שם בשבילך כמערכת תמיכה. כאשר אתה מרגיש בלחץ או לחוץ, התקשר לחבר צוות, פנה לחדר הכושר כדי לדבר ולשחק.

אודות לירן אלידומי

נעים מאוד, לירן אלידומי. מקדם ובונה אתרים מראש העין, אוהב לטייל, לצחוק ולאכול, (קרניבור) אני חושב שאוכל הוא אחד מתענוגות החיים ולכן גם הבלוג הזה של האוכל, תמצאו כאן מגוון רחב של מתכונים החל מעופות, בקר, דגים, קינוחים ועוד.

כתיבת תגובה