פוסטים אחרונים
פתרון פאזלים
פתרון פאזלים

7 דרכים מפתיעות שבהן פאזלים טובים למוח שלך

פאזלים הם פעילות משפחתית נהדרת או בילוי סולו. אם הפאזל המועדף עליך הוא פאזלים 1000 חלקים, תשבץ הניו יורק טיימס של יום ראשון, טיזר מוחות מעץ או פאזל מכני תלת מימדי, זה לא ממש משנה כי כל הפאזלים חולקים מרכיב מרכזי אחד, הם מחזקים את המוח שלך.

הפופולריות של הפאזלים כיום בעידן הדיגיטלי היא חלק מהיסטוריה ארוכה מאוד.

חידות קיימות בצורות שונות מאז ימי העולם העתיק. חידות מוזכרות בתנ"ך, כדים של פאזלים מתוארכים לשנת 1700 לפנה"ס בקפריסין, וריבועי קסם הוצגו בסין בסביבות 700 לפנה"ס.

בתקופה המודרנית, פאזלים הומצאו על ידי ג'ון שפילסברי ב-1767, תשבצים פורסמו לראשונה בעיתונים ב-1913, וקוביית הרוביק נוצרה ב-1974.

הסוגים והזנים של הפאזלים הם כמעט אינסופיים.

כולנו יודעים שחידות מועילות להפליא לילדים בגלל כישורי המוח הפיזיים והקוגניטיביים שהם מטפחים, אבל האם ידעת שגם מוחות מבוגרים יכולים להפיק תועלת מחידות?

יש שבע דרכים ספציפיות שבהן פאזלים טובים למוח שלך. אז, פנה את שולחן הקפה שלך, חידד את העפרונות שלך והתכונן להגביר את דעתך.

1 – פאזלים תרגילי את שני צידי המוח שלך

שתי ההמיספרות של המוח שלך שולטות בפונקציות שונות. הצד השמאלי של המוח שלך שולט בחשיבה אנליטית והגיונית והצד הימני שולט ביצירתיות. כשאתה עובד על חידות, אתה מעורב בשני הצדדים ונותן למוח שלך אימון נפשי אמיתי.

2 – הם משפרים את הזיכרון שלך

עבודה על פאזלים מחזקת את הקשרים בין תאי המוח שלנו – ויוצרים חדשים – כך שהם דרך מצוינת לשפר את הזיכרון לטווח קצר. אנו משתמשים בזיכרון בתהליך של השלמת פאזל כאשר אנו זוכרים צורות, גדלים וחתיכות ומדמיינים היכן הם משתלבים. מחקרים הראו שצמיחה של קשרים מוחיים חדשים שנוצרים כדי לעזור להפחית את כמות הנזק המוחי באלצהיימר. חולים.

3 – הם משפרים את כישורי פתרון הבעיות שלך

היכולת לפתור בעיות ולחשוב ביקורתית שימושית כמעט בכל מצב חיים וחידות עוזרות לנו לפתח את המיומנויות הללו. מכיוון שחידות מחייבות אותנו לנקוט בגישות שונות כדי לפתור אותן, אנו לומדים כיצד לעבוד על ידי ניסוי וטעייה, לנסח ולבדוק תיאוריות.

4 – הם משפרים חשיבה חזותית ומרחבית

אתה צריך להיות מסוגל להסתכל על חלקים בודדים של פאזל, או מקומות פנויים בתשבץ ולהבין כיצד להתאים את החלקים או המילים לחלל שלהם. אם נעשה באופן קבוע, זה ישפר את כישורי החשיבה החזותית והמרחבית שלך וזה מתורגם להיות נהג טוב יותר ויכול להפוך אותך לאריזת דמוי טטריס (במיוחד כאשר מעמיסים את המכונית שלך כדי לקחת ילד בגיל הקולג' לבית הספר ).

5 – הם משפרים את מצב הרוח שלך

אחד היתרונות המוחיים של פאזלים הוא שהם מגבירים את ייצור הדופמין, נוירוטרנסמיטר המווסת את מצב הרוח, הזיכרון והריכוז. דופמין משתחרר בכל הצלחה כשאנחנו פותרים את החידה. לא פלא שחידות זה כל כך כיף!

6 – הם מורידים את רמות הלחץ שלך

פאזלים ממריצים את המוח שלנו, אבל הם גם מרגיעים מאוד. בעוד אנו מתרכזים כיצד לפתור את החידה, המוח שלנו נמצא רק במשימה אחת וזה מעודד את המוח שלנו להיכנס למצב מדיטטיבי. זה מוביל לחשיבה טובה יותר וכישורי התמודדות עם מתחים טובים יותר.

7 – הם יכולים לשפר את ציון ה-IQ שלך

מכיוון שחידות יכולות לשפר את הזיכרון, הריכוז, אוצר המילים וכישורי החשיבה שלנו, לא צריך מדען טילים כדי לראות שהן גם מעלות את מנת המשכל שלנו. מחקר שנערך באוניברסיטת מישיגן הראה שביצוע חידות לפחות 25 דקות ביום יכול להגביר את מנת המשכל שלך ב-4 נקודות.

אודות לירן אלידומי

נעים מאוד, לירן אלידומי. מקדם ובונה אתרים מראש העין, אוהב לטייל, לצחוק ולאכול, (קרניבור) אני חושב שאוכל הוא אחד מתענוגות החיים ולכן גם הבלוג הזה של האוכל, תמצאו כאן מגוון רחב של מתכונים החל מעופות, בקר, דגים, קינוחים ועוד.

שווה בדיקה

איך לבחור גריינדר

איך לבחור גריינדר

כאשר אנו צורכים מריחואנה, כמעט כל שיטת צריכה תהיה כרוכה בשימוש בגריינדר. בין אם מדובר …

כתיבת תגובה